Korona Günlerinde Evde Oynamak İçin En İyi 5 Oyun

Bu yazımızda evde bir hayli vakit geçiren oyun severler 5 kaliteli oyunu seçtik.

  1. Call of Duty:Warzone:

Oyun 10 Mart 2020 tarihinde çıkış yapmasının ardından yüksek bir hızla çok sayıda oyuncu tarafından oynanmaya başladı.Oyun her ne kadar Modern Warfare’ın bir modu olarak görünse de aslında tek başına çalışabilen, muhtemelen de uzun yıllar boyunca piyasaya tutunabilecek bir yapım. Battle Royale öğelerini Call of Duty temasıyla çok başarılı bir şekilde birleştirdiği için evde uzunca vakit geçirdiğimiz zamanlarda uzun saatler boyunca oynanabilir.

2. Heroes & Generals:

Heroes & Generals birinci şahıs nişancı türüyle gerçek zamanlı strateji türünü birleştirmesiyle dikkat çekiyor. II. Dünya Savaşı zamanında geçen bu oyun, geliştiricileri tarafından klasikleşmiş devasa çok oyunculu oyunlardan sıyrılması için yapıldı. Oyunda ilerledikçe oyun içi parayla yeni askerler satın alabiliyor. Oyuncu seviye atladıkça farklı oyun modları, farklı askerî birlikler gibi özellikler açabiliyor.

3. Planetside: 2

Planetside 2 devasa çok oyunculu bir birinci şahıs nişancı oyunu. 2003 yılında çıkan PlanetSide oyununun devamı niteliğinde. Oyunu yaparken kullanılan Forgelight Engine, binlerce oyuncunun aynı anda büyük boyutlu bir haritada birbirleriyle savaşmasına olanak tanıyor. Önceki oyunda olduğu gibi bölge kontrolü, büyük çaplı savaşlar ve kara, hava araçları bulunuyor.

4. Path of Exile

Path of Exile aksiyon ve rol yapma öğelerini birleştiren bir oyun.  Oyuncular kuş bakışı bir görüntüden tek bir karakteri yönetiyorlar. Kocaman bir dünyada mağaralar, zindanlar ve açık alanlar arasında mekik dokuyorlar. Tecrübe puanı kazanmak için başka karakterlerden görevler alıyorlar. Oyun bu haliyle her geçen zaman daha da içine çekiyor ve oyuncuyu daha uzun zaman dilinde ekran başında tutmayı başarıyor.

5. Just Cause 4

Just Cause 4, Avalanche Studios tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan 2018 aksiyon macera oyunudur. Just Cause serisinin dördüncü oyunu ve 2015’in Just Cause 3’ün devamı ve 4 Aralık 2018’de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Oyun Epic Games tarafından da ücretsiz olarak sunulunca yapımı sırasında bedava olarak tasarlanmış bir oyundan ziyade artık ücretsiz olarak sunuldu ve bu haliyle kesinlikle denenmesi gereken bir oyundur.

Related posts

Leave a Comment